UV Baskı İle Promosyon Ürünlerine Renkli Baskı

Teknolojinin ilerlemesi ile promosyon ürün baskısı alanında da farklı teknikler uygulanabilir hale gelmiştir. Bu Tekniklerden biri de Ultraviyole baskıdır. UV baskı dijital bir baskı yöntemidir. Ürünlerin üzerine baskı işlemi uygulanırken mor ötesi ışınlarla(Ultra Violet) kurutma işlemi yapılır. Bu baskı yönteminin adı kurutma işlemi sırasında uygulanan ışından gelmektedir. Diğer renkli baskı işlemlerine kıyasla kurutmak için ek işlem veya vakit gerekmez, ürün baskısı yapıldıktan hemen sonra paketlenebilir veya kullanılmaya başlanabilir.

Diğer renkli baskı yöntemlerine nazaran UV baskı bütün renkleri tek seferde uyguladığı için çok renkli baskı yapılması durumunda zaman avantajı sağladığı gibi klişe çıkartmak gerekmediği için fiyat avantajı sağlamaktadır. 

Hangi Ürünlerde UV Baskı Uygulanır?

Bir çok promosyon ürününde UV baskı uygulanabiliyor olsa da ürünlerin uygun düz yüzeylerinin olması çok önemlidir. Dijital baskı olduğu için ürünlerin uygun bir şekilde makine içinde yerleştirilmesi önemlidir. Bunun dışında yüzey tipine göre diğer renkli baskıların da tutmadığı ürünlerde UV baskı uygulanamamaktadır. Talep ettiğiniz ürünlerin bu baskı tipine uygunluğu için satış personelimizden bilgi almayı unutmayın. 

Promosyon Ürünlerine UV Baskı Neden Tercih edilir?

Tek veya iki renkli logolu yüksek adetli ürün alımı planlanıyorsa tampon ve serigrafi baskı teknikleri tercih edilebilir. Düşük adetli siparişlerde ve ürün üzerine bir kaç farklı renk veya geçişken renkli baskı yapılması gereken durumlarda UV baskı tercih edilir. UV baski klişeye ihtiyaç duymaması ve baskının hemen kuruması sebebiyle avantaj sağladığı gibi bütün renklerin tek seferde basılıyor olması diğer renkli baskı yöntemlerine göre hız kazandırır. 

UV Baskılı Pasaport Kabı Numume