Serigraf Baskı

Çinliler tarafından binlerce yıl önce bulunup uygulanan serigrafi baskı ipek klişe ile baskı ürünlerin üzerine aktarılır. Kullanılan teknik sebebiyle ipek baskısı adıyla da bilinmektedir. Günümüzde ipek yerine daha farklı materyaller ile hazırlanan klişeler teknik olarak aynı yöntemleri kullanır. Boya ürün üzerine daha dolgun bir şekilde aktarıldığı için renkler daha doygun gözükür. Farklı yüzey tiplerine uygun olması sebebiyle pek çok promosyon ürünü üzerine rahatlıkla serigrafi baski yapılabilir.

Serigrafi Baskı Fiyatları

Baskının birim maliyetinin düşük olması için baskı adetlerinin belli sayıların üzerinde olması gerekmektedir. Tek renkli veya iki renkli olan ürünlerde maliyetler uygun olmaktadır ancak daha fazla renk olması gerektiğinde veya ürün zemini siyah veya koyu bir renge sahipse UV baskı tercih edilebilir. Koyu renkli zeminlere serigrafi baskı uygulanacaksa baskı alanının altına beyaz renkli zemin atıldıktan sonra ürün baskısı yapılabilir. Logo altına beyaz zemin atılması baskı maliyetlerini arttıracağı için altın veya gümüş renkli serigrafi baskı yapılabilir.

Hangi Ürünlerde Serigrafi Baskı Yapılır?

Renkli baskı çözümü olarak pek çok farklı yüzeyde rahatlıkla serigrafi baskı yapılabilir. Mürekkebin tutunabildiği bütün yüzeyler serigrafi baskı için uygundur. Özellikle deri ajanda, deri çanta, plastik kalem, ahşap ürünlerde en iyi sonuçlar alınmaktadır.