Promosyon Ürünlerinde Hangi Baskı Türleri Kullanılmaktadır

Firmaların kurumsal tanıtımlarını yapmak için dağıttığı pek çok promosyon ürünü bulunmaktadır, bu ürünlerin başında plastik tükenmez kalem,metal tükenmez kalem, tarihsiz defter ve tarihli ajandalar, usb bellekler,seramik ve porselen kupalar…   Farklı ürünlerin üzerine yüzey tiplerine göre farklı baskı teknikleri kullanılmakta ve gelişen teknoloji ile yeni yöntemler de oluşmaktadır.

Renkli Promosyon Baskı Türleri Hangileridir

UV Baskı: En yeni baskı yöntemlerinden biri olan UV baskı dijital bir baskı yöntemidir. Ürünlerin üzerine baskı işlemi uygulanırken mor ötesi ışınlarla(Ultra Violet) kurutma işlemi yapılır. Diğer renkli baskı işlemlerine kıyasla kurutmak için ek işlem veya vakit gerekmez, ürün baskısı yapıldıktan hemen sonra paketlenebilir veya kullanılmaya başlanabilir. Çok renkli ve geçişken renkli baskılarda tercih edilen bir baskı türüdür. Püskürtme yöntemiyle ürün üzerine baskı yapıldığından, baskı yapılacak ürün yüzeyinin düz olması girintili olmaması gerekir. 

Serigrafi Baskı: Teknik olarak en eski baskı yöntemlerinden birisidir. İpek klişe ile ürün üzerine baskı aktarılır. Dolgun bir renk sağlanmış olur. Detaylı bilgiyi serigrafi baskı sayfamızda bulabilirsiniz.

Tampon Baskı: Tampon baskı yıllardan beri en çok uygulanan baskı yöntemlerinden biridir. Renkler her seferde tek tek uygulanır. Klişe üzerindeki baskının tampon baskı makinesi tarafından ürün üzerine aktarılması ile baskı işlemi tamamlanır. Detaylı bilgiyi tampon baskı sayfamızda bulabilirsiniz.

Metal Yüzeylere Hangi Baskı Türleri Uygulanır

Metal yüzeyler boyanın yapışmasını oldukça zorlaştıran bazı parlatıcılarla kaplanmıştır. Bu parlatıcılar çoğu zaman boyanın kalıcı bir şekilde tutunmasını engellemektedir. Bazı kimyasal çözeltiler ile baskı yapılmadan önce yüzeyi uygun hale getirmek mümkün olsa da ürünün uzun süreli kullanımında genellikle boya yavaşça silinmektedir. Metal yüzeylere logo baskısı kalıcı olarak lazer baskı yöntemi ile uygulanmaktadır. Lazer baskı metalin üzerinde boya varsa bu boyayı kaldırarak alttaki metalin gözükmesini sağlayabildiği gibi üzerinde boya olmayan metalleri de yakarak matlaşmış bir görünüm kazandırmaktadır. Detaylı bilgiyi lazer baskı sayfamızda bulabilirsiniz.

Deri Promosyon Ürünlerinde Hangi Baskı Türleri Uygulanır

Doğal yapısı gereği deri ürünler uzun yıllar kullanılabilir. Deri üzerine renkli baskı teknikleriyle kaliteli çalışmalar yapılabildiği gibi uygun ürünlerde sıcak baskı yöntemi kullanılarak deriye has dokunun ezilmesi suretiyle logo izi yüzeyde bırakılabilir. Bu teknikle termo deri ajanda ve deri çanta tarzı ürünlerde çok güzel sonuçlar alınması sebebiyle herkesin tercihi olmaktadır.