Promosyon Ürünlerinin Firmalara Faydaları

Promosyon kurumsal firmaların hedef aldığı müşterilerine özel markalarını tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak amacıyla kullanılan etkili tanıtım yoludur. Promosyon ürünlerinin firmalara faydaları diğer reklam araçlarına kıyasla daha hızlı geri dönüşler sağlamaktadır. Çünkü her insan kullanacağı ürünü veya alışveriş yapmak istediği markanın öncesinde kalitesini deneyimleyerek gözlemlemek ister. Bundan dolayı promosyon tanıtım ürünleri potansiyel müşteriyi en hızlı biçimde satışa dönüştürmektedir.
Promosyon ürünleri her yılın başında, yılın ortasında firmalar markalarının baskısının yer aldığı ürünleri promosyon olarak seçip potansiyel müşteri kitlesine hediye etmektedir. Bu hediyeleşmenin altında elbete ki uzun vadede piyasada kalma, marka bilinirliğini arttırma stratejileri yer almaktadır. Bu stratejiler doğrudan firmaların büyümesine etki eden çalışmalardır.

Neden Promosyon Ürünleri ?

Firmaların yıllardır sürdürmekte oldukları markalarını tanıtmaları için oldukça önemlidir. Marka tanıtımı için elbette ki pek çok reklam kanalları bulunmaktadır. Çoğu prestij sahibi firmalar dijital yoldan marka bilinirliğini arttırmaktadır. Dijital reklam kanallarına kıyasla daha fazla artısı olan promosyon ürünleri potansiyel müşteriye  markayı veya ürünü dene ve test et mantığıyla doğrudan satışa dönüştürmektedir. Örneğin kendinizden yola çıkarak şunu düşünebilirsiniz. Bir ürünü almadan önce o ürünü üreten markanın kalitesinden emin olmak istemez misiniz ? Bizce bunu her insan isteyecektir, gönül rahatlığıyla yapılan alışveriler her zaman hem satıcıyı hemde alıcıyı memnun edecek sonuçlara zemin hazırlayacaktır.

Promosyon Ürün Seçimi Nasıl Yapılır?

Promosyon ürün seçimi yapılırken öncelikle dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bu önemli noktaları birlikte inceleyelim.
Reklamı yapılması planlanan ürünün firma sektörüne uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin kırtasiye üzerine hizmet veren bir firmanın promosyon seçimini elektronik ürünlerden yana kullanması doğru olmaz. Ancak promosyon kalem, promosyon defter vs. seçimlerinde bulunmaları daha etkili ve stratejik bir yaklaşım olacaktır.
Ucuz promosyon ürünleri evet yanlış duymadınız :) elbette promosyon ürünlerinin de diğer reklam kanalları gibi belirli bir maliyeti bulunmaktadır. Bu maliyetler seçilen ürünler ve baskı teknikleri ile değişiklik göstermektedir. Bu doğrultuda seçim yapılırken öncesinde bir maliyet planının oluşturulması gerekmektedir. Maliyet planlaması ile firma bütçesine uygun seçimler yapılmalıdır.

Promosyon Ürün Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Promosyon ürün fiyatları belirlenirken üretimde kullanılan malzeme kalitesi fiyatları belirlemektedir. Malzeme kalitesinin yanında uygulanacak baskı tekniğide belirleyici olmaktadır. Örnek vermek gerekirse durumu şu şekilde izah edebiliriz. Promosyon kalem seçimi üzerine bir tercih yapılacaktır ancak burada iki farklı fiyatlandırma söz konusu olacaktır. Plastik kalem seçimi ile belirlenecek fiyatlandırma, bir diğeri ise metal kalem ile belirlenecek fiyatlandırma şeklinde.  Burada kullanılan metal plastiğe göre daha iyi bir malzeme kalitesine sahip olduğundan metal kalem fiyatı plastiğe göre daha fazla olacaktır. Firma maliyet planına göre seçimler yapılması her zaman için en doğru tercih olacaktır.

Bayeks Promosyon ile Başarılı Tanıtım

Yılların vermiş olduğu uzunca tecrübelerimiz ile müşterilerimizin istek ve beklentilerini karşılayarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Promosyon ürünlerinde hizmet verdiğimiz pek çok ürün grubunda kaliteli baskılar gerçekleştiriyor ve müşterilerimize zamanında özenle teslim sağlıyoruz. Bütçe dostu fiyatlarımızla firmalara çözüm ortaklığı sağlıyoruz. Promosyon ürünlerimizi incelemek için Bayeks Promosyon ziyaret edip sayfamıza göz gezdirin. Kampanya dönemimizden sizlerde faydalanarak marka bilinirliğini arttırma fırsatını yakalayın.
 

Tüm promosyon ürünleri için tıklayın