Promosyon Seramik ve Porselen Kupa Arasındaki Farklar Nelerdir?

Promosyon ürünlerinde en çok tercih edilen ve kullanılan ürünlerin başında Promosyon Kupa ürünleri yer alıyor. Çalışma ortamlarında en sık tüketilen kahve içimlerinde olmazsa olmaz kupalardır. Gündelik hayatta kullanım sıklığı promosyon sektörü içerisindeki birçok ürüne oranla daha fazla göz önünde bulunduğundan kurumsal marka tanıtımları için en iyi tercihler arasında yer alıyor.

Promosyon Seramik ve Porselen Kupa Arasındaki Farklar Nelerdir? En çok merak edilen soruların arasında seramik ve porselen kupa ürünleri arasındaki farklar nelerdir soruları oluyor. Öncelikle en belirli farkları üretimde kullanılan ham malzeme farkıdır. Şimdi sizlere seramik ve porselen farklarını detaylıca açıklayacağız.

1- İlk olarak seramik üretiminde kullanılan ham madde kahverengi ve kırmızı bir kilden üretilir. Porselen ise beyaz kilden üretilmektedir. 

2- Seramik kupalar üretildiği ham maddeden dolayı daha yumuşak ve kalın bir yapıya sahiptir. Porselen kupalar ise beyaz kilden meydana geldiği için daha tok duruşlu ve kırılgan bir özelliktedir.

3- Porselen kupaların içeceği sıcak tutma süreleri seramik kupalara göre daha fazladır. Yani bir porselen kupadaki ısı daha uzun süre hapsedilebilir. Ancak seramik bardak ürünleri sıcaklığı daha az süre korur.

4- Seramık kupa ürünleri üzeri daha pürüzlü bir yapıya sahipken porselen kupa ürünleri daha pürüzsüz bir zemine sahiptir.

5- Seramik kupa ürünleri porselen kupa ürünlerine kıyasla daha esnek olduğundan kırılgan özelliği daha azdır.

6- Porselen kupalar seramik kupalara göre daha pahalıdır.

Seramik ve Porselen Kupa Ürünleri Üzerine Kaliteli Baskı Nasıl Gerçekleştirilir?

Seramik ve porselen ürünleri üzerine kaliteli baskı doğru baskı tekniğiyle elbette kaçınılmaz olacaktır. Tabii en az baskı tekniği kadar önemli bir yere sahip baskıda kullanılacak logo görseli kaliteyi maksimum seviyelere çıkaracaktır. Logo görsel baskısında kullanılacak doğru renkler ve boyutlar daima marka baskısının ön plana çıkarılmasını sağlayacaktır.

Bayeks Promosyon olarak müşterilerimizin logo baskılarını ön plana çıkaracak şekilde renk ve oran ölçülerini alanında profesyonel grafikerlerimiz ile tasarlıyoruz. Serigrafi baskı tekniğiyle görseli kupalara yapıştırıyor ve ardından yüksek ısıdaki fırınlarımıza promosyon kupa ürünlerini dizerek baskıda kalıcılığın olmasını sağlıyoruz. 

Kurumsal firmaların kupa bardak baskılarını en uygun fiyatlar ve kaliteli baskı teknikleriyle üstleniyoruz. Marka Logolarınızı müşterilerinize tanıtma fırsatını Bayeks Promosyon ile yakalayın. Promosyon ve baski tekniklerinde yıllardır edindiğimiz deneyimlerimizle gelin firmanıza kalıcı bir profesyonellik katalım.

Diğer ürünlerimizi incelemek için tıklayın.