Promosyon Nedir?

 

Promosyon diğer adıyla Eşantiyon, kurumsal firmaların markalarını tanıtmak ve daha geniş müşteri kitlesine ulaşmak amacıyla markalarına ait slogan ve logolarını hediyelik eşyalar üzerine bastırarak ortaya çıkardıkları ürünlere denir. Bunu reklamcılık etkinliği şeklinde de düşünebilirsiniz.

Promosyon tanıtım ürünleri kurumsal firmaların sıklıkla başvurmuş oldukları reklam araçları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Marka bilinirliğini arttırma konusunda oldukça etkili olan promosyon potansiyel müşterileri harekete geçirerek oldukça verimli bir satış ortamına zemin hazırlıyor.

Promosyon da Kullanılan Ürünler Nelerdir?

Aslına bakarsanız bir çok ürün grubu promosyon ürünleri olarak hedef kitleye ulaştırılabilir. Sıklıkla kullanılan promosyon ürünlerini şu şekilde sıralayabiliriz;  duvar panoları, kristal ürünler, kahve setleri, tarihi ajandalar, mekanizmalı ajandalar, defterler, anahtarlıklar, deri kalemlik, duvar saatleri, kalemler (tükenmez, plastik, roller, kurşun), kalem setleri, kartvizitlikler, aynalar, çakılar, çakmaklar, fenerler, notluklar, şemsiyeler, rozetler, kapak açacakları, masa setleri, plaklar, geri dönüşüm ürünleri (defterler), ruhsatlık, usb flash bellek, powerbank, termoslar ve mataralar, seramik ve porselen ürünler, cam bardaklar, takvimler, çantalar, kalem kutuları, fotoğraf çerçeveleri, tişört ve şapkalar gibi pek çok ürün müşterilere dağıtılarak marka bilinirliği arttırılabilir. Promosyon ürünleri için hangi sektörde faaliyet gösteriyorsa ona uygun ürün seçimleri yapılması gerekir. 

Promosyon Ürünleri Neden Tercih Edilmeli?

Hediyelik ürün olarak müşterilere dağıtılan ürünler her zaman akılda kalıcılık noktasında daha etkilidir. Hediye olarak verilmiş bir ürün eğer müşteriyi gerçek anlamda tatmin etmişse bunu bir satışa dönüştürmek oldukça kolay olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus şudur; Müşteriye dağıtılan ürünler doğrudan markanızın kalitesini yansıttığından ürün seçim ve kalite konusunda oldukça titiz davranılmalıdır. Promosyon ürünleri müşterilere daha hızlı hizmet imkanı sağlamak için kullanılabilir. Müşteri açısından baktığımızda bir ürünün ele alınarak test edilmesi her zaman için en doğru tercihtir. Bu sayede müşteri ürünü test ederek ürün beğenisini satışa dönüştürüp dönüştürmeyeceğine karar verir. Böylelikle hem satıcı hem alıcı minimum zamanda doğru faydayı elde etmiş olur.

Promosyon Ürünlerinde Fiyatlandırma Nasıl Gerçekleşir?

Promosyon ürünleri de diğer reklam kanalları gibi bir maliyet planına sahiptir. Kurumsal bir firma promosyonu reklam kanalı olarak tercih ettiğinde mutlaka bir maliyet planlaması yapmalıdır. Kullanılmak istenilen ürünün kalitesi ve kullanım süresine göre değişiklik gösteren maliyet tamamen firmanın seçimleriyle doğru orantılıdır. 

  • Promosyon sektöründe daima kaliteli hizmetin yanında en uygun fiyatlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını yerine getiriyoruz. Bayeks Promosyon firmamızla iletişime geçerek ihtiyaçlarınızı bize iletin. Sizin için en iyi seçimi ekibimizle birlikte halledelim. 

İletişime Geçmek için tıklayın